Notice 2.2

Radni PiS chcą uporządkowania pojazdów na minuty

Opublikowano: 11-08-2019

Wróć do spisu artykułówRadni Prawa i Sprawiedliwości przekonują, że prezydent Poznania powinien zrobić porządek z pojazdami na minuty. Napisali projekt uchwały, który zobowiązuje Jacka Jaśkowiaka do podjęcia działań w tym zakresie.

Radny PiS Łukasz Kapustka podkreśla, że skutery, bezstacyjne rowery czy hulajnogi na minuty są pozostawiane w niedozwolonych miejscach i zastawiają trasy pieszych. Proponowana przez nich uchwała ma charakter kierunkowy to znaczy, że ma mobilizować urzędników do podjęcia działań w tym zakresie. Warto do tematu podejść kompleksowo i znaleźć konkretne rozwiązania - mówi w rozmowie z WTK Łukasz Kapustka, radny PiS. W Krakowie wprowadzono zakaz użytkowania hulajnóg w ogóle na chodnikach miejskich - więc są takie możliwości i my do pana prezydenta poprzez uchwałę kierunkową zwracamy się by podjął takie działania - dodaje.

W piątek radni z Komisji Transportu, którzy mieli debatować nad uchwałą zdjęli ją z porządku obrad. We wtorek, na sesji Rady Miasta ma za to zostać przedstawiony projekt wspólnego stanowiska w tej sprawie.

Zastępca prezydenta Poznania, przekonuje, że problem z elektrycznymi jednośladami na minuty - po rozmowach z operatorami - jest mniejszy. Od marca do Zarządu Dróg Miejskich nie wpłynęła żadna skarga na źle zaparkowane hulajnogi. Myśmy już kilka miesięcy temu przede wszystkim zobligowali jednego z operatorów hulajnóg do ich porządkowania i muszę powiedzieć, że po dość mocnych rozmowach ewidentnie wiedzę dużą poprawę - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

źródło -epoznan.pl

Samorządowcy czekają też na ustawę nad którą pracuję rząd. Elektryczne hulajnogi mają być traktowane jako pojazdy a nie jak piesi.Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Rozumiem
Back to top